Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Zeus

Zeus czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał cztery solowe albumy:

„Co nie ma sobie równych” (2008 — Embryo Nagrania)

„Album Zeusa” (2009 — Embryo Nagrania)

„Zeus, jak mogłeś?” (2011 — Embryo Nagrania)

“Zeus nie żyje” (2012 — Pierwszy Milion)

Zeus, jak i cały Pierwszy Milion zagrali dużo koncertów zarówno w Łodzi, jak i w innych częściach Polski. Supportował takich wykonawców, jak m.in. Warszafski deszcz, DonGuralEsko, Afu-Ra, Naughty By Nature, J-RO (cała, polska trasa w 2007), DJ Premiera, Pharaohe Monch, Jeru Da Damaja i M.O.P. Czy gra sam, czy z grupą, Zeusa charakteryzuje ogromna charyzma i energia sceniczna. 

Pierwszy, legalny album Zeusa ukazał się, nakładem wytwórni EMBRYO, 14-ego listopada 2008 pt. „Co nie ma sobie równych”. Album został w całości wyprodukowany przez artystę. Krążek zebrał świetne recenzje i przez wielu słuchaczy jest uważany, za jeden z najlepszych polskich rap albumów, jakie ukazały się w 2008 roku.