Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /promocjatwierdzynysa.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 388

Hip Hop Nysa

{gallery}376{/gallery}

Media

Festiwal Hip-Hop Nysa oficjalnie zamknięty. Przez dwa dni mogliśmy usłyszeć sporą dawkę rapu w polskim wydaniu, a Fort II w Nysie zamienił się w największy bastion rapu na Opolszczyźnie. Piszcie na Facebooku jak Wam się podobało, jakie były Wasze odczucia i emocje.

Zapraszamy na hip-hop do Nysy!

Przez dwa Dni do Nysy zjeżdżali fani rapu nie tylko z okolic Nysy, ale również z pobliskich województw. Wszystko po to, aby na żywo posłuchać czołówki polskiej sceny hip-hopowej. Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, młodzież mogła bawić się bez ponoszenia kosztu wstępu na koncerty. Nysa to jedno z nielicznych miast Polski, które przygotowuje imprezy dla różnych grup odbiorców, od folku i reggae, po hip-hop i metal. Które imprezy są najbardziej rozpoznawalne i popularne? To tak naprawdę nieistotne, nie ma tu wyścigu i faworyzowania jakiejś jednej grupy odbiorców. Nyski Dom Kultury stara się wychodzić naprzeciw różnym potrzebom mieszkańców miasta. Frekwencja na Festiwalu Hip Hop udowodniła, że młodzież z Opolszczyzny mocno utożsamia się tzw. kulturą hip-hop i fani rapu również domagają się festiwalu z nastawieniem na promocję swojej ulubionej muzyki.  

ZOBACZ RELACJĘ VIDEO >>>


Jeśli w piątkowy wieczór ulice Nysy są opustoszałe, może to oznaczać tylko jedno - trwa Hip Hop Festiwal! Fani rapu w tym roku nie musieli długo czekać na jeden z największych festiwalu tego typu na Opolszczyźnie. Tym razem to nie sierpień ani wrzesień, ale praktycznie pierwszy dzień wakacji. O dobry początek laby zadbali m.in. Bezczel, Sitek/Buszu oraz Molesta. Gwiazdy hip-hopu przyciągnęły na Fort II na dawnym poligonie ponownie wielkie tłumy spragnione muzyki na żywo. Utwory słuchane codziennie na przenośnych mp3 i komórkach, zabrzmiały z impetem w murach XIX-wiecznego fortu.

Dziś będzie równie gorąco. Mowa oczywiście o atmosferze. Do Nysy przyjadą m.in. Zbuku, Kajman, Zeus i Pokój z Widokiem na Wojnę. Imprezę otworzy o 19 Gruby Surowy Front. Zapraszamy na Fort II.


Czekamy na Was na Forcie II

27 i 28 czerwca do Nysy powrócą hip-hopowe klimaty, a wszystko za sprawą Hip-Hop Nysa 2014 Zagrają dla Was m.in. Molesta, Pokój z Widokiem na Wojnę, Cira i Zeus. Wstęp wolny.

W Śląskim Rzymie, malowniczo położonym 45-tysięcznym miasteczku, blisko granicy z Czechami odbędzie się plenerowa impreza pod nazwą Hip-Hop Nysa 2014. Od 27 czerwca, przez dwa dni, na dziedzińcu XIX-wiecznego Fortu II zlokalizowanego na byłym poligonie wojskowym będą rozbrzmiewały dźwięki najlepszego rapu. Zadbają o to m.in. Bezczel, JWP/BC, Molesta, Zeus, Zbuku, czy Kajman. Regionalnym akcentem będzie występ nyskiej formacji Gruby Surowy Front.

Hip Hop Nysa 2014 będzie jednym z pierwszych dużych festiwali hip-hopowych w tegorocznym kalendarzu imprez. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim dobrej zabawy i starannie przygotowanej imprezy plenerowej, która odbędzie się w ramach projektu "Promocja Twierdzy Nysa - wielokulturowego produktu turystycznego". Imprezę poprowadzą reprezentant Step Records - Mateusz "Hesus" Jędrzejewicz oraz DJ Element.

Przy okazji festiwalu zapraszamy do zwiedzania Nysy i jej najbliższej okolicy - obfitujących w liczne atrakcje, oferującej do zwiedzania wiele cennych zabytków - w tym dobrze zachowane obiekty forteczne. Nysa to świetna propozycja na spędzenie wakacji ze znajomymi i skorzystania z walorów rekreacyjnych Jeziora Nyskiego.

Program imprezy:

27.06.2014

19.00 - Rafi

20.00 - Apogeum (Mikee/Pablo/Dj Element)

21.00 - Bezczel

22.00 Sitek/Buszu

23.00 JWP/BC

00.00 Molesta

 

28.06.2014

19.00 - GRUBY SUROWY FRONT

20.00 -  ZBUKU

21.00 - Hukos/Cira

22.00. Kajman

23.00. Pokój z widokiem na wojnę 

00.00 Zeus 

Imprezę ubezpiecza: PANTERA SECURITY (Wrocław)

ZAKAZY:

zakaz wnoszenia własnych napojów
zakaz wnoszenia alkoholu i środków odurzających
zakaz wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów

UWAGA: organizator festiwalu nie zapewnia pola namiotowego.

Patroni Medialni: I Love Nysa, Regionalna Telewizja Opolskie

Miejsce festiwalu: Nysa (woj,. opolskie), Fort II przy ul. Orląt Lwowskich 
Przydatne informacje: historia Fortu IIPunkt Informacji Turystycznej w Nysie
Przydatne linki: www.nor.nysa.plwww.nysa.euwww.ndk.nysa.pl, www.telewizjaopolskie.plwww.nto.pl, www.visitopolskie.pl


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Zobacz pełny opis projektu